پاندا سایتها را من می کند

پاندا، بانک ها را برای کاربران اینترنت امن می کند

 

بنا بر ادعای برخی از مراکز امنیتی، فن آوری های حفاظتی موجود با همیاری کاربران در رعایت ابتدایی ترین اصول حفاظتی، برای ایجاد دسترسی کاملاً امن به خدمات بانکی آنلاین،‌توانایی کافی دارند

با این وجود که امروزه ارائه و دریافت خدمات الکترونیک رفته رفته در حال تبدیل شدن به یک ضرورت اجتناب ناپذیر است، بسیاری از کاربران اینترنت به علت عدم اطمینان به روش های غیرفیزیکی در نقل و انتقال پول و نیز عدم اعتماد به شرایط امنیتی و مدیریتی خدمات آنلاین از مراجعه به پایگاه های الکترونیکی بانک ها و مؤسسات مالی اعتباری طفره می روند.

بنا بر اعلام شرکت امنیتی Panda Security، با این حال وضعیت فعلی بانکداری آنلاین و نقل و انتقال الکترونیکی پول نشان می دهد که علی رغم افزایش بی وقفه تهدیدات امنیتی علیه کاربران خدمات مالی اعتباری،‌ نگرانی مشتریان بانک ها در خصوص بستر ناامن خدمات آنلاین کاملاً بی مورد است.

بر اساس ادعای این مرکز ارائه دهنده راهکارهای حفاظتی، دست کم 30 درصد از کل حملات مخرب و نفوذهای اینترنتی با هدف سرقت هویت شخصی کاربران انجام می شوند، اما در بدبینانه ترین شرایط نیز رعایت شگردهای ساده امنیتی و توجه کافی به سطح حفاظتی سیستم های رایانه ای، فعالیت های حساس کاربران اینترنت را به طور کامل امن نگاه می دارد.

پاندا اخیراً اعلام کرده بود که با هدف افزایش مضاعف امنیت در فعالیت های بانکی آنلاین، ‌یک سیستم مستقل حفاظت از هویت شخصی و اطلاعات محرمانه کاربران را طراحی و در نرم افزارهای امنیتی خود بکار گرفته است.

این سیستم اختصاصی دارای مجموعه هایی چون فیلتر ضد حملات Phishing  برای کشف صفحات جعلی و مخرب در وب و نیز جلوگیری از انتقال ناخواسته اطلاعات محرمانه به خرابکاران، موتور ضد تروژان های Banker برای کشف و پاکسازی ویروس های ویژه سرقت اطلاعات بانکی و برداشت غیرقانونی پول و نیز فن آوری حفاظت از هویت شخصی ست که به کاربران امکان می دهد تا اطلاعات و داده های بسیار حساس و ارزشمندی چون شماره کارت های اعتباری، شماره های تأمین اجتماعی، رمزهای عبور و هر نوع فایل خصوصی را به نحوی مشخص کنند تا بدون مجوز و تأیید کاربر و نیز تصدیق مرجع دریافت کننده اطلاعات از سیستم خارج نشوند.

 

 

منبع خبر: Panda Security Press Room

نگاهی به مهمترین و شایع ترین ویروس های رایانه ای در نخستین هفته سال جدید

 

جستجوی فیلم و تصویر در اینترنت ، پر خطر ترین فعالیت اینترنتی در هفته گذشته بود است

 

 

9 فروردین 1388

 

شرکت امنیتی Panda Security در جدیدترین گزارش خود از وضعیت جهانی امنیت اطلاعات رایانه ای، سه کد مخرب را به عنوان شایع ترین و مهمترین عامل حملات اینترنتی در هفته گذشته معرفی کرد .

 

در گزارش این شرکت، جستجوی فایل های تصویری در اینترنت مهمترین دلیل انتشار آلودگی در روزهای اخیر اعلام شده است .

 

تروژان Nabload.DLU  که از همین طریق قربانیان خود را هدف قرار می دهد همراه با یک فایل ویدئوئی در رایانه ها دانلود شده و پس از ایجاد آسیب پذیری های شدید به سرقت نامحسوس رمزهای عبور و نام های کاربری وارد شده توسط کاربر در بانک های آنلاین و موسسات اینترنتی می پردازد .

فعالیت دائم، مستمر و بی وقفه حتی پس از راه اندازی پی در پی سیستم از مشخصات Nabload.DLUمحسوب می شود .

 

بر اساس اعلام پاندا، با وجود فروکش کردن فعالیت کوبنده ضد ویروس های جعلی در ماه های اخیر ، یک آگهی افزار بسیار سمج با عنوان Renus2008  خاطره کابوس انتشار این نوع بد افزار را مجدداً برای کاربران و شرکت های امنیتی زنده کرد.

Renus2008 با نمایش پی در پی و آزاردهنده یک پیغام تصویری به کاربر هشدار می دهد که رایانه ی آلوده است و از وی می خواهد تا یک اسکن سریع و دقیق روی سیستم خود انجام دهد. کاربر دستپاچه و در عین حال عصبانی با کلیک بر روی گزینه”scan”  به این ضد ویروس اجازه می دهد تا سیستم را از لحاظ امنیتی بررسی کند ... نتیجه اصلا خوشایند نیست زیرا کاربر با انبوهی از ویروس ها ، کرم ها و تروژان های غیر واقعی روبرو می شود که توسط این ضد ویروس تقلبی شناسایی شده اند. درادامه کاربر یا باید با پرداخت مبلغی این ویروس ها را پاکسازی کند و یا به زندگی مجازی خود در کنار آن ها ادامه دهد . واضح است که اغلب کاربران به خصوص کاربران غیرحرفه ای در ازای پاکسازی رایانه های خود از ویروس هایی که در اصل وجود ندارند ، گزینه ' پرداخت ' را انتخاب می کنند .  البته این گزینه بارها و بارها قابل انتخاب است به ویژه تا وقتی که از یک ضد ویروس قدرتمند و به روز استفاده نکنید و یا آگاهی امنیتی شما افزایش نیابد.

 

و اما MSNworm.FZ  که از طریق برنامه MSNmessenger  منتشر می شود یک کرم رایانه ای است که خود را به طور خودکار به پیغام های در حال ارسال ضمیمه کرده و به تمام آدرس های پستی موجود در رایانه آلوده فرستاده می شود.

این کرم اغلب به صورت یک فایل تصویری ست که معمولا با کلیک بر روی آن فعال شده و یک پیغام خطا نیز به کاربر نمایش می دهد .

نشانه حضور MSNworm.FZ در سیستم ، تغییر صفحه نمایش خانگی برنامه Internet explorer  اعلام شده است.

 

 

کاربران برای اطمینان از امنیت رایانه های خود می توانند از نرم افزار آنلاین و رایگان Panda Activescan  استفاده کنند.

 

/ 0 نظر / 18 بازدید